Padrun HAZET 903SLG-21 - Ristmik autovaruosad
Already registered?
Forgot your password?
Create your account
Enter your e-mail address to create an account.
Suomi
Ristmik autovaruosad
Mobile menu
  • Padrun HAZET 903SLG-21
    Valio Quality level
    HAZET
    Tehniline informatsioon: Plastic insert to protect the surface of the wheel bolts
    Additionally with rotating outside plastic sleeve (except
    903 S Lg-22) (replaceable) to protect the rims when
    screwing the wheel bolts
    Material-friendly wheel mounting or dismounting (alloy
    rims) Wrench size 21 mm
    especially for TOYOTA, MAZDA and KIA and SMART For-Four
    Optimised plastic insert, internal, for holding the cap
    nuts and for use of the entire profile length
    Plastic sleeve red
    Colour-coded plastic sleeve facilitates finding the correct
    size
    Long design
    With borehole for locking pin or safety spring and grove
    for O-ring
    Surface: phosphatized, oiled
    DIN 3124, ISO 2725-2
    Made in Germany
    Drive: Square, hollow 12.5 mm (1/2 inch)
    Output: Outside hexagon Traction profile
    Wrench size: 21
    Dimensions / length: 85 mm
    Diameter d1 (output side): 30 mm
    Diameter d2 (drive side): 31 mm
    Net weight: 0.23 kg
    903 S Lg-22 without plastic insert. Outside plastic sleeve
    non-rotatable
    -1+
    Toimitus 1-2 päivää
    Saatavuus: 3
    Pikkus (mm): 85
    Võtmekaugus: 21 mm